Oyun Portal Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HaberlerAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu

5 posters
YazarMesaj
Prodigy
Yönetici
Yönetici
Prodigy

Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu Empty
MesajKonu: Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu   Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu EmptyPtsi Tem. 02, 2012 8:26 am

Türk oyun geliştiricileri tarafından bir süredir yapımı devam etmekte olan Civilization of Ottoman - Osmanlı Medeniyeti'nin açılış videosu yayımlandı.
Henüz çıkış tarihi belli olmayan ve strateji türünde çıkacak olan oyunun bu sunumunda Şeyh Edebali'nin Osmanlı Devleti'nin kurucusu olan Osman Bey'e verdiği öğütleri dinliyoruz.

En son Prodigy tarafından Paz Tem. 15, 2012 11:34 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
https://denemeforum123.forum.st
Jerath
Er
Er
Jerath

MesajKonu: Geri: Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu   Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu EmptyPtsi Tem. 02, 2012 9:05 am

Harika gözüküyor dev firmaların büyük bütçeli trailerlarından farkı yok neredeyse. Oyunu görmek lazım.
WarriorTR
Er
Er
WarriorTR

MesajKonu: Geri: Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu   Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu EmptyPtsi Tem. 02, 2012 9:11 am

Strateji tarzında bir oyun olucak sanırım video güzel gözüküyor..
Sochie
Editör
Editör
Sochie

MesajKonu: Geri: Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu   Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu EmptyPtsi Tem. 02, 2012 9:12 am

WarriorTR demiş ki:
Strateji tarzında bir oyun olucak sanırım video güzel gözüküyor..

Twisted Evil
mustafa123
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu   Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu EmptyPtsi Tem. 02, 2012 10:51 am

Genelde strateji oyunlarında Osmanlı eziklenmeye çalışılır.Bkz:Empire Total War.Ama yapımcı Türkler olunca gerçek Osmanlıyı oynayacağız bence.
Sochie
Editör
Editör
Sochie

MesajKonu: Geri: Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu   Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu EmptyPtsi Tem. 02, 2012 11:02 am

Empire Total War'da Osmanlı eziklenmez aksine bütün birimleri avrupalılardan üstündür.Lütfen atıp tutmayalım Osmanlı'nın tek zayıf noktası konumudur ki o da oyunun gerçekçiliğidir.Ayrıca oyunu türklerin yapması büyük ihtimal Osmanlı'nın ezici güçte olacağını sağlayacaktır.Demek oluyor ki 1400-1500 arasında geçecek.
Sochie
Editör
Editör
Sochie

MesajKonu: Geri: Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu   Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu EmptyPtsi Tem. 02, 2012 11:36 am

total war a laf ettin içimde kaldı söyleyeyim bari Very Happy Total War Türk-Müslüman ülkelerin avrupadan güçlü oyunlar yapmış çoğunlukla avrupayı ezmiştir.Medieval2 ve Empire Total War'ın bu tezime en iyi örnekleridir.
mustafa123
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu   Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu EmptyPtsi Tem. 02, 2012 12:06 pm

Sochie demiş ki:
total war a laf ettin içimde kaldı söyleyeyim bari Very Happy Total War Türk-Müslüman ülkelerin avrupadan güçlü oyunlar yapmış çoğunlukla avrupayı ezmiştir.Medieval2 ve Empire Total War'ın bu tezime en iyi örnekleridir.

O senin görüşündür ama ben 2 generalli 210 kişilik OSmanlı ordusununz sadece 70 kişilik 1 generalli Rus ordusuna yenildiğini hatırlıyorum.Üstelik bütün birliklerim ezik de değildi.O tarihte Gürcistan yoktu oyunda Gürcistan var.Koskoca Osmanlı'ya kafa tutuyor.Gerçekte Berberi Devleti de yoktu yine oyunda gerçekte Osmanlı'nın olan yerleri Berberi Devletine vermişler.
Sochie
Editör
Editör
Sochie

MesajKonu: Geri: Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu   Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu EmptyPtsi Tem. 02, 2012 12:24 pm

Git biraz araştır derim.Berberiler resmi olarak devlet olamamış olabilir ancak osmanlıya bağlı bir halktı.İçte özerk dışta osmanlıya bağlıydı.Ayrıca gürcistan şimdiki adıyla olmasa bile vardı fakat rus kontrolü altında değildi.Ve sen bana empire da bu çeşit bir istatistikle gelirsen ben gülerim.Çünkü bu türklerin değil senin başarısızlığındır.birde gürcistan meselesi var.Gürcistan öyle bir konumda ki ,sadece 200 askerle senin 1000-2000 kişilik ordunu durdurabilirler doğru zamanlamayla.Ayrıca medievalda türk imparatorluğu olarak geçen fakat selçuklunun türkmen göçlerinden sonraki halini oluşturan türk imparatorluğunun ,sadece 100-200 atlısı ile koca bir haçlı seferi yok edilebiliyor .Oyunda avrupalılar sadece ekonomik yönden üstün ve artık o dönemdeki osmanlı ekonomisini savunmazsın diye umuyorum.
Prodigy
Yönetici
Yönetici
Prodigy

MesajKonu: Geri: Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu   Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu EmptyPtsi Tem. 02, 2012 1:00 pm

Sochie demiş ki:
Git biraz araştır derim.Berberiler resmi olarak devlet olamamış olabilir ancak osmanlıya bağlı bir halktı.İçte özerk dışta osmanlıya bağlıydı.Ayrıca gürcistan şimdiki adıyla olmasa bile vardı fakat rus kontrolü altında değildi.Ve sen bana empire da bu çeşit bir istatistikle gelirsen ben gülerim.Çünkü bu türklerin değil senin başarısızlığındır.birde gürcistan meselesi var.Gürcistan öyle bir konumda ki ,sadece 200 askerle senin 1000-2000 kişilik ordunu durdurabilirler doğru zamanlamayla.Ayrıca medievalda türk imparatorluğu olarak geçen fakat selçuklunun türkmen göçlerinden sonraki halini oluşturan türk imparatorluğunun ,sadece 100-200 atlısı ile koca bir haçlı seferi yok edilebiliyor .Oyunda avrupalılar sadece ekonomik yönden üstün ve artık o dönemdeki osmanlı ekonomisini savunmazsın diye umuyorum.

Empire'da ki Gürcistan konusunda katılıyorum. Konum çok önemli bütün Hindistan kıtasını aldığım Maratha Konfederasyonu ile ufacık ülkeyi ele geçirememiştim. Bulundukları konumda hem Ruslar'dan yardım alıyorlar hemde dar bir bölge olduğu için çok iyi savaşıyorlar, kaç asker vermişimdir kim bilir orayı almak için. Osmanlı konusunda da katılıyorum çoğu birimi Avrupa'lı askerlerden daha güçlü tabi savaş sonuçları; rakibe, birim sayısına, konumuna ve savaş taktiğine göre değişiyor.
https://denemeforum123.forum.st
Jerath
Er
Er
Jerath

MesajKonu: Geri: Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu   Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu EmptyPtsi Tem. 02, 2012 1:02 pm

Sochie demiş ki:

+1
Sochie
Editör
Editör
Sochie

MesajKonu: Geri: Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu   Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu EmptyPtsi Tem. 02, 2012 1:14 pm

Total War ne kadar salakça bir firmanın elinde harap olsa da(sonunda batcak Very Happy) gerçekçilikten ödün vermemiştir.Ayrıca oyunları inceledikleri döneme göre tasarlamış ırk farkı gözetmeden dönemin olaylarından esinlenerek geliştirmiştir hataları elbette vardır fakat hangi oyunda yoktur acaba.Şunu da belirteyim ki total war türk-müslüman devletlerin en güçlü oldukları veya zayıf oldukları dönemi işlemiş dönemin özelliklerini oyunlarına çok iyi lanse etmiştir.Bence en başarılı çalışmaları medieval 2dir ki kendi görüşüme göre o oyun benim için gelmiş geçmiş en zevkli ve iyi stratejidir.
mustafa123
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu   Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu EmptySalı Tem. 03, 2012 9:29 am

Sochie demiş ki:

Haklısın valla ne diyim Very Happy .Haksız olduğumu bile bile saçmalamayacağım.
Sochie
Editör
Editör
Sochie

MesajKonu: Geri: Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu   Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu EmptySalı Tem. 03, 2012 9:33 am

ayrıca burdan belki total war delisi ve iyi oynuyor gözüküyor olabilirim ancak benim de hatalarım var misal empire da bavyera diye bir yer vardır.Ben prusyayla oynarken ordaki 1000 askeri (700den fazlası gönüllü) yenmek için onbinler harcadığımı bilirim.Sıf bu yüzden empire ı silmişliğim var Laughing

Civilization of Ottoman Tanıtım Videosu
1 sayfadaki 1 sayfası