Oyun Portal Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HaberlerAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

S2 Son Silah - Ön İnceleme

+2
Jerath
Prodigy
6 posters
YazarMesaj
Prodigy
Yönetici
Yönetici
Prodigy

S2 Son Silah - Ön İnceleme Empty
MesajKonu: S2 Son Silah - Ön İnceleme   S2 Son Silah - Ön İnceleme EmptyPerş. Haz. 28, 2012 5:54 am

S2 Son Silah, Joygame'in yeni F2P FPS oyunu. Oyunun yapımcılığını -yine Joygame'in oyunu olan- Sudden Attack oyununu geliştiren firma üstlendi. Zaten daha önce Sudden Attack oynayanlar varsa, S2 Son Silah'ta hiç yabancılık çekmeyecektir.

Oyuna girdiğimizde menü tamamen server ve odalar üzerine kurulu. Oyuna ilk girdiğinizde dikkatinizi çekecek en önemli şey, oyundaki serverların doluluğu olacaktır ki çok yeni bir oyun olmasına rağmen S2 Son Silah gerçekten çok fazla oynanıyor. Oyun içine geçmeden önce, menüde dikkatinizi çeken iki şey daha olacaktır. Bunlardan bir tanesi Dükkan ve Envanter kısmı. Buradan savaşarak ve level atlayarak kazandığınız paralar ile kendinize yeni itemler alabilirsiniz. Dükkandaki bölmeler; Silahlar, Kıyafetler, Karakterler ve Diğer eşyalar olarak ayrılıyor. Silahlarda yaklaşık 13 taneı farklı çeşit var. Bunlardan 2 tanesi yakın silahı, 2 tanesi bomba olmak üzere geriye kalan hepsi normal silahlar ve bu silahların hepsinin özellikleri farklı. Kimisinin isabeti yüksek iken, kimisinin hasarı yüksek vs. Ayrıca silah çeşitlerinde sniperler için de çeşitler bulunuyor. Kıyafetler, Özel Tim ve Çete üyesi olarak ikiye ayrılıyor. Her iki takımın karakterleri içinde farklı şapkalar, kıyafetler, pantolonlar ve gözlükler bulunuyor. Üzülerek belirtmeliyim ki, Kıyafetler bölümündeki hiçbir eşyanın bir özelliği yok, tamamen görünüş amaçlı. Şuanda oyunun yeni olması dolasıyla Karakterler ve Diğer eşyalar sekmeleri boş. Oyunda şuanda bulunan en büyük eksik ise, bir süre sonra hep aynı eşyalar ve karakter yüzünden sıkıcı hale gelmesi, bu olay sizi bir haftada oyunu bırakmanıza neden olabilir. Ancak Joygame oyuna yeni eşyalar ekleyecektir kesinlikle. Menüde gözünüze batan ikinci unsur ise Silah Modifikasyonu olucaktır. Dükkandan aldığınız silahları burada farklı nesneler takarak geliştirebilirsiniz. Farklı dürbünler, susturucular, karanlık mapler için aydınlatmalar, ve silahınıza yapabileceğiniz baskılar. Bunlar en başta oyuna renk katsa da bir süre sonra sıkıcı hale geliyor çünkü seçenek hiç yok denecek kadar az.

Oyuna geçecek olursak sıradan bir F2P FPS havasında. İki takım bulunuyor. Özel Tim ve Çete Üyeleri. İki grup olduğuna bakmayan görüntü dışında hiç bir farkları yok birbirinden. Şuanda sınırlı oyun modu bulunsa da sizi uzun süre idare ediyor. Maplerde de aynı sorunla karşılaşıyoruz ama gerçekten bir mape alıştığınızda oradan ayrılamıyorsunuz. Oyun hızlı ve akıcı bir yapıya sahip, oynayanlarda genellikle öyle oluyor ancak bazen pusma ve arkacı olayları ile karşılaşabiliyorsunuz. Oyunda ki oyuncu sayısının fazla olmasının tek kötü tarafı, küçük yaştakilerin de bu oyunu oynuyor olması. İlk başlarda pek takmasanız da bazen sizi çileden çıkartabiliyorlar. Kullanılan hileler(ne çabuk!), iyi bir skor yaptığınızda "hileci" vs. tarzda şeyler söylemeler, taktiksel oyun yere paldır küldür çatışmaya dalıp takım skorunu düşürenler, kendi aralarında kavga edenler, neredeyse her oyunda olan küfürlü konuşmalar. Bu özellikler sizi en başta rahatsız edecektir. Ama siz onlara aldırış etmeden level almaya devam ederseniz, iyi bir seviyeye geldiğinizde klanlara girip, Klan bölümündeki maçlara takımınızla katılabilirsiniz. Ayrıca kendinizde dükkandaki paranıza kıyarak, bir klan kurabilirsiniz. Oyundaki oyuncu sayısı fazla olduğundan adam bulmakta zorluk çekmeyeceğinizden eminim.

Oyun çoğu özelliğiyle sıradan bir F2P FPS havası içerisinde olsa da yeni başladığınızda sizi koltuğunuza kitleyecektir. Ancak 1-2 hafta sonra belkide çabuk sıkılan biriyseniz 3-4 gün içerisinde oyundan sıkılabilirsiniz.

Artılar:
+ Dükkan ve Envanter sistemi
+ Silah Modifikasyonu
+ Hızlı ve akıcı oyun sistemi
+ Gerçekçi ve dengeli silah kullanımı
+ Klan sistemi
+ Eşya-Hediye sistemi

Eksiler:
- Oyuncu kitlesi
- Yetersiz eşya çeşitliliği
- Bir süre sonra sıkan oyun yapısı

*Video, mikrofonun sorunu yüzünden yorumsuz oldu ama diğer videolarda bunu telafi edicem. Like ve Subscribe eden elleriniz dert görmesin. Very Happy

En son Prodigy tarafından Cuma Tem. 27, 2012 8:04 am tarihinde değiştirildi, toplamda 6 kere değiştirildi
https://denemeforum123.forum.st
Jerath
Er
Er
Jerath

MesajKonu: Geri: S2 Son Silah - Ön İnceleme   S2 Son Silah - Ön İnceleme EmptyPerş. Haz. 28, 2012 6:07 am

video gayet başarılı oyun içi görüntüleri felan yazdığın yazılarda da gayet iyi tanıtmışsın oyunu eline sağlık oyunu bu haftasonu deniycem.
WarriorTR
Er
Er
WarriorTR

MesajKonu: Geri: S2 Son Silah - Ön İnceleme   S2 Son Silah - Ön İnceleme EmptyPerş. Haz. 28, 2012 6:08 am

Ellerine sağlık gerçekten başarılı video ve tanıtım. Keşke videoda sesli olarak yorumlasaydın..
Edit: En alttaki yazıyı sonra gördüm. Diğer videolarıda bekliyoruz..
Prodigy
Yönetici
Yönetici
Prodigy

MesajKonu: Geri: S2 Son Silah - Ön İnceleme   S2 Son Silah - Ön İnceleme EmptyPerş. Haz. 28, 2012 6:10 am

Yorumlar için teşekkürler, oyunu bence denemelisiniz. Wink
Ugirilik
Er
Er
Ugirilik

MesajKonu: Geri: S2 Son Silah - Ön İnceleme   S2 Son Silah - Ön İnceleme EmptyPerş. Haz. 28, 2012 7:28 am

Başarılı alttaki yazıyı okudum. Ancak keşke video sesli anlatım ile olsaydı. Yinede ellerine sağlık..
Sochie
Editör
Editör
Sochie

MesajKonu: Geri: S2 Son Silah - Ön İnceleme   S2 Son Silah - Ön İnceleme EmptyPerş. Haz. 28, 2012 8:20 am

önümüzdeki oyunlara bakıcaz...
mustafa123
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: S2 Son Silah - Ön İnceleme   S2 Son Silah - Ön İnceleme EmptyPerş. Haz. 28, 2012 8:47 am

10 dk oynayıp sildim sırf oyuncu kitlesi yüzünden nefret ediyorum joygame'den her spawn olduğumuzda i'm ready demek de neyin nesidir yahu?
Prodigy
Yönetici
Yönetici
Prodigy

MesajKonu: Geri: S2 Son Silah - Ön İnceleme   S2 Son Silah - Ön İnceleme EmptyPerş. Haz. 28, 2012 9:07 am

mustafa123 demiş ki:
10 dk oynayıp sildim sırf oyuncu kitlesi yüzünden nefret ediyorum joygame'den her spawn olduğumuzda i'm ready demek de neyin nesidir yahu?

Katılıyorum, oyuncu kitlesi tamamen berbat. Size şöyle özetlemek istiyorum; klan kurdum neredeyse tüm paramı vererek. 4-5 sefer farklı odalara girdim bir maç oynadıktan sonra klanı olmayan herkese -seviye ayrımı yapmadan- davet yolladım. En az 30-40 kişi olmuştur davet attığım, bir kişi bile kabul etmedi. Ya arkadaş tüm MMO oyunlarında, düşük seviyedeki tüm oyuncular hemen bir klana girmek için uğraşır. Bunda öyle bir şey yok. Hepsi kendini pro. oyuncu sanıyor. Zaten Joygame'in diğer oyunlarında da böyleydi bir ara Cengizhan2: Demir Yumruk'u denedik. Oyuncu kitlesi S2'den daha da beterdi.
mustafa123
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: S2 Son Silah - Ön İnceleme   S2 Son Silah - Ön İnceleme EmptyPerş. Haz. 28, 2012 9:44 am

Player1 demiş ki:
mustafa123 demiş ki:

Katılıyorum, oyuncu kitlesi tamamen berbat. Size şöyle özetlemek istiyorum; klan kurdum neredeyse tüm paramı vererek. 4-5 sefer farklı odalara girdim bir maç oynadıktan sonra klanı olmayan herkese -seviye ayrımı yapmadan- davet yolladım. En az 30-40 kişi olmuştur davet attığım, bir kişi bile kabul etmedi. Ya arkadaş tüm MMO oyunlarında, düşük seviyedeki tüm oyuncular hemen bir klana girmek için uğraşır. Bunda öyle bir şey yok. Hepsi kendini pro. oyuncu sanıyor. Zaten Joygame'in diğer oyunlarında da böyleydi bir ara Cengizhan2: Demir Yumruk'u denedik. Oyuncu kitlesi S2'den daha da beterdi.

Aynen Joygame küçük çocuklara hitap ediyor bence.
Sochie
Editör
Editör
Sochie

MesajKonu: Geri: S2 Son Silah - Ön İnceleme   S2 Son Silah - Ön İnceleme EmptyPerş. Haz. 28, 2012 1:12 pm

joygame paraya hitap ediyor istediği parayı oyuna da sadece çocuklar veriyor misal internet kafede toplanan 10-15 çocuk.
WarriorTR
Er
Er
WarriorTR

MesajKonu: Geri: S2 Son Silah - Ön İnceleme   S2 Son Silah - Ön İnceleme EmptyCuma Haz. 29, 2012 12:38 am

Sochie demiş ki:
joygame paraya hitap ediyor istediği parayı oyuna da sadece çocuklar veriyor misal internet kafede toplanan 10-15 çocuk.

Katılıyorum.Birde parayı almasını biliyorlar ama hiç destek sağlamıyorlar.Eşya kayıpları gibi olaylarda herşeyi mahvediyorlar..
Sochie
Editör
Editör
Sochie

MesajKonu: Geri: S2 Son Silah - Ön İnceleme   S2 Son Silah - Ön İnceleme EmptyCuma Haz. 29, 2012 12:43 am

arkadaş cengizhan oynuyorduk 40tllik hp almıştım sonra güncelleme geliyor dediler çıktım girdiğimde hepsi gitmişti.Daha önce başkalarının başına geldiğini bildiğimden öyle birşey olursa kanıtlamak için telefona tl yüklendi mesajını,jp almak için attığım mesajı,sayfadan alım saatini ve aldıklarımı hpye çevirişimin ve oyundan sonra kayboluşunun ssini foruma yolladığım halde arkadaşlarımız ilgilenecek cevabı geldi.1hafta sürekli mesaj attım bu sefer karakterime 1gün susturma verdiler üstüne üstlük bundan 1 hafta sonra cevapladıklarındada aldığım yanıt destek ekibimiz ilgilenecektirvssvvvvsvs ancak şuan için itemleriniz ve ya paralarınız geri verilemeyecektir olmuştu zaten oyunu bıraktım sonra.
Jerath
Er
Er
Jerath

MesajKonu: Geri: S2 Son Silah - Ön İnceleme   S2 Son Silah - Ön İnceleme EmptyCuma Haz. 29, 2012 12:49 am

daha ne olaylar var en olaylar arkadaş neyse konuyu kirletmeyelim.
Sochie
Editör
Editör
Sochie

MesajKonu: Geri: S2 Son Silah - Ön İnceleme   S2 Son Silah - Ön İnceleme EmptyCuma Haz. 29, 2012 12:50 am

arkadaşlar dün ugirlik-player-1 ben ve oyundan bulduğumuz bir arkadaşla girdiğimiz klan savaşından 10-0 çıkltık gururluyuz... Sad
Prodigy
Yönetici
Yönetici
Prodigy

MesajKonu: Geri: S2 Son Silah - Ön İnceleme   S2 Son Silah - Ön İnceleme EmptyCuma Haz. 29, 2012 12:52 am

Sochie demiş ki:
arkadaşlar dün ugirlik-player-1 ben ve oyundan bulduğumuz bir arkadaşla girdiğimiz klan savaşından 10-0 çıkltık gururluyuz... Sad

10-1 yanlış biliyorsun. pirat

S2 Son Silah - Ön İnceleme
1 sayfadaki 1 sayfası